Звіт показує, що частота лікарсько-стійких інфекцій у Великій Британії зростає

19 листопада 2019 р.
Звіт показує, що частота лікарсько-стійких інфекцій у Великій Британії зростає

Звіт показує, що частота лікарсько-стійких інфекцій у Великій Британії зростає

 

Новий звіт Public Health England (PHE) показує збільшення числа стійких до антибіотиків інфекцій в Англії, незважаючи на зниження споживання антибіотиків.

Згідно з останнім звітом PHE з нагляду за використанням антимікробних препаратів (ESPAUR), в 2018 році в Англії було зареєстровано 60 788 стійких до антибіотиків інфекцій, що на 9% більше в порівнянні з 2017 роком, коли було зареєстровано 55 812 стійких до ліків інфекцій. Це еквівалентно 165 нових стійким до антибіотиків інфекцій кожен день.

Звіт ESPAUR також виявив, що число інфекцій кровотоку, викликаних сім'ю пріоритетними бактеріальними патогенами, зросла на 15 000 з 2014 по 2018 рік, збільшившись на 21%, а число резистентних до антибіотиків інфекцій кровотоку за цей період зросла більш ніж на 4100 або на 32%.

Зокрема, відзначена підвищена стійкість до ципрофлоксацину і цефалоспоринів третього покоління Escherichia coli - найпоширенішої причини інфекцій кровотоку в Англії. Це збільшення було пов'язано зі збільшенням використання цефалоспоринів і хінолонових антибіотиків.

Також слід зазначити збільшення виявлення найбільш небезпечних антибіотикорезистентних патогенів, що викликають стійкими до карбапенемам Enterobacteriaceae (CPE), які зросли з 72 ізолятів в 2009 році до 4028 в 2018 році. Аналіз 202 інфекцій CPE, виявлених в період між 2015 і 2019 роками, виявив 30-денний рівень смертності 23,8%.

Зростання числа стійких до антибіотиків інфекцій відбувається, незважаючи на той факт, що загальне споживання антибіотиків в Англії знизилася на 9% з 2014 по 2018 рік, з 20 до 18,2 добових доз на 1000 жителів в день.

Почасти це зниження було обумовлено зниженням кількості призначень антибіотиків на 16,7% в первинній медичній допомозі і зниженням кількості призначень антибіотиків в стоматології на 25%. Використання антибіотиків в лікарнях збільшилася на 2,8% з 2014 по 2018 рік, але темпи зростання були повільніше, ніж в попередній 5-річний період.

Дані ESPAUR дійсно показують деяке зниження стійкості, пов'язане зі зменшенням використання антибіотиків.

Зокрема, аналіз ізолятів від інфекцій сечовивідних шляхів виявив зниження резистентності до триметоприму (від 34,9% до 31%) і фосфоміцину (від 11,6% до 7,9%) з 2015 по 2018 роки. Автори звіту кажуть, що зміни, ймовірно, пов'язані посилення акценту на нітрофурантоїну в якості першої лінії лікування інфекції сечовивідних шляхів.

Проте, чиновники PHE висловили заклопотаність зростанням числа стійких до антибіотиків інфекцій.

«Зниження споживання антибіотиків - хороша новина, але зростання резистентних інфекцій показує, що загроза зростає, і тому багато що ще належить зробити», - сказав головний медичний директор PHE Кріс Вітт, доктор медичних наук, в прес-релізі агентства.

У світлі звіту PHE заявляє, що знову запустить кампанію «Keep Antibiotics Working», спочатку розпочату в жовтні 2017 року, з метою підвищення обізнаності населення про резистентність до антибіотиків і необхідність скорочення неправильного призначення антибіотиків, що було пов'язано з потребою пацієнтів в антибіотиках, коли вони не потрібні.

Ключовим посланням кампанії є те, що прийом антибіотиків, коли вони вам не потрібні, означає, що вони будуть менш ефективними, коли вони дійсно необхідні, і що пацієнти повинні прислухатися до порад медичних працівників.

«Стійкість до антибіотиків - це не тільки питання для лікарів - громадськість також має відіграти вирішальну роль у збереженні цих життєво важливих ліків», - сказав Вітт.

У своєму другому 5-річному національного плану дій, представленого раніше в цьому році, британський уряд закликав до 1025 року скоротити число стійких до антибіотиків інфекцій на 10% і зменшити використання антибіотиків на 15%.

 

Press release: 165 new antibiotic resistant infections every day in England/Public Health England/https://www.gov.uk/government/news/165-new-antibiotic-resistant-infections-every-day-in-england

English Surveillance Programme for Antimicrobial Utilisation and Resistance (ESPAUR) Report 2018 – 2019/Public Health England https://is.gd/O0gVBW

ГО "Інфекційний контроль в Україні"