Всесвітній тиждень імунізації 2019 року

22 квітня 2019 р.
Всесвітній тиждень імунізації 2019 року

 

Кампанія Всесвітнього тижня імунізації 2019 року

Всесвітній тиждень імунізації, який відзначається в останній тиждень квітня, має на меті сприяти використанню вакцин для захисту людей різного віку від різноманітних захворювань. Імунізація рятує мільйони життів щороку і широко визнана як одна з найуспішніших та найефективніших у світі медичних заходів. Проте, сьогодні в світі все ще існує майже 20 мільйонів невакцинованих.

Тема цього року захищена разом: Вакцина робота !, і кампанія буде святкувати Герої вакцини з усього світу - від батьків і членів громади до медичних працівників і новаторів - які допомагають забезпечити, щоб ми всі захищені силою вакцин.

Ми маємо величезний прогресу, але відсутня сталість досягнутих результатів.

У 2017 році кількість імунізованих дітей - 116,2 млн. - була найвищою за будь-який час. Починаючи з 2010 року, 113 країн запровадили нові вакцини, і більше 20 мільйонів дітей були щеплені.

Але, незважаючи на досягнення, всі цілі для ліквідації хвороб - у тому числі кору, краснухи, правця - відстають від графіку та протягом останніх двох років у світі спостерігаються численні спалахи кору, дифтерії та інших захворювань, які запобігають вакцинацією. Більшість дітей, які не вакциновані - це ті, хто проживає в найбідніших, маргіналізованих і постраждалих від конфліктів громадах.

Для того, щоб вижити та процвітати, країни повинні активізувати зусилля, щоб забезпечити всім людям можливість отримувати вакцини для збереження життя. Крім того, ті країни, які досягли прогресу, повинні працювати підтримкою досягнутих цілей.

Цілі кампанії 2019 року

Основною метою кампанії є підвищення обізнаності про критичну важливість повної імунізації протягом усього життя

У рамках кампанії 2019 року ВООЗ та партнери прагнуть:

Продемонструвати цінність вакцин для здоров'я дітей, громад та світу.

Підкреслити необхідність розбудови імунізаційного прогресу при вирішенні проблем, включаючи збільшення інвестицій.

Показати, як рутинна імунізація є основою для сильних, стійких систем охорони здоров'я та загального охоплення здоров'я.

Чому важлива імунізація

Розширення доступу до імунізації є життєво важливим для досягнення цілей сталого розвитку, скорочення бідності та загального охоплення здоров'я. Рутинна імунізація забезпечує контактну точку для охорони здоров'я на початку життя і пропонує кожній дитині шанс на здоровий спосіб життя від самого початку і до старості.

Імунізація також є фундаментальною стратегією у досягненні інших пріоритетів у сфері охорони здоров'я, від контролю за вірусними гепатитами, до стримування антимікробної резистентності і забезпечення платформи для здоров'я дітей.

 

Громадська організація "Інфекційний контроль в Україні" підтримує кампанію Всесвітнього тиждня імунізації та закликає до вакцинації всі верстви населення!

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"