ВООЗ: хронічним гепатитом хворіє 325 млн осіб

22 квітня 2017 р.
ВООЗ: хронічним гепатитом хворіє 325 млн осіб

За даними ВООЗ близько 325 млн осіб у світі мають хронічні форми гепатитів B і C, більшість з них не мають доступу до тестування і лікування.

Вірусний гепатит став основною причиною смертності і інвалідності в світі, обігнавши за цим показником туберкульоз, малярію та ВІЛ.  
 
"У даний час вірусний гепатит є однією з основних проблем громадського здоров'я, що вимагає невідкладного реагування. Наразі існують вакцини і ліки для боротьби з гепатитом, і ВООЗ сповнена рішучості сприяти тому, щоб ці кошти стали доступні всім тим, хто їх потребує", - заявила генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен.

За даними ВООЗ, від гепатиту в 2015 році померли 1,34 млн осіб, що можна порівняти з рівнями смертності від туберкульозу та ВІЛ. Однак якщо смертність від ВІЛ і туберкульозу знижується, то кількість смертей від гепатиту продовжує збільшуватися: в період з 2000 по 2014 рік зростання становило 22%.

Як можна побачити з доповіді, в 2015 році було виявлено лише 9% всіх інфікованих гепатитом В і 20% - гепатитом С.  При цьому тільки 8% (1,7 млн ??чоловік) інфікованих гепатитом B і 7% (1,1 млн чоловік) інфікованих гепатитом С, розпочали отримувати радикальне лікування в тому ж році.

У зв'язку з цим ВООЗ розробила Глобальну стратегію сектору охорони здоров'я щодо вірусного гепатиту, згідно з якою до 2030 року охоплення тестуванням повинно бути збільшено до 90%, а охоплення лікуванням хворих на гепатит B і C до 80%, так як 96% смертей від гепатиту припадають саме на ці два типи вірусу.

"Поряд із зростанням загальної смертності від гепатиту, число нових інфекцій HBV зменшується завдяки розширенню охоплення вакцинацією проти гепатиту В серед дітей. 84% дітей, народжених у світі в 2015 році, отримали три рекомендовані дози вакцини проти гепатиту B", - відзначають експерти ВООЗ.

За даними електронно-статистичної форми "Укрвак", які оприлюднило МОЗ, рівень охоплення щепленнями дітей першого року життя проти гепатиту В на кінець 2016 року в Україні становить, на жаль, критичні 28,8%.

Нагадаємо, що з 24 -30 квітня 2017 року за ініціативою ГО “Батьки за вакцинацію”, ВООЗ та Ротарі в Україні, до яких приєдналася ГО "Інфекційний контроль в Україні", проводиться Український тиждень імунізації. З цього приводу по всій країні відбуватимуться тематичні заходи. 
 
Всесвітній тиждень імунізації, який проводиться в останній тиждень квітня, покликаний сприяти більш активному використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Імунізація рятує мільйони життів і отримала широке визнання в якості одного з найдієвіших і витратоефективних заходів в області охорони здоров’я.