Винайшли новий спосіб дезінфекції ескалаторів

18 липня 2017 р.
Винайшли новий спосіб дезінфекції ескалаторів

Південнокорейська компанія LG винайшла спосіб, який швидко і безпечно очищає поручні ескалаторів від мікробів.

Хто був у київському метрополітені той знає (чи чув) правило, що перебуваючи на ескалаторі необхідно стояти праворуч, обличчям у напрямку руху тримаючись за поручень. А чи були у вас неприємні відчуття при думці про те, а скільки ж мікробів може бути на цих поручнях?

Напевно такі відчуття були не тільки у вас. Ось і в компаніях LG Innotek і Clearwin домовились про об'єднання для вирішення цієї проблеми. Вони створили пристрій, який зможе знищити майже 100% мікроорганізмів на поручнях ескалаторів.

Розробники стверджують, що це перший подібний продукт у світі. Він працює за принципом ультрафіолетового бактерицидного опромінення (UVGI).

Як кажуть у компанії LG, пристрій блокує будь-які джерела поширення інфекції, повністю руйнуючи ДНК мікробів за допомогою UV LED світла з довжиною хвилі 278 нанометрів. Лампа постійно дезінфікує рейки під час руху ескалатора, і при цьому вона абсолютно безпечна для людини.

Пристрій можна легко встановити на ескалаторах, також він самостійно виробляє енергію, «перетворюючи» рух поручнів в електроенергію. Термін служби у такої лампи - приблизно 10 000 годин. Розробники підкреслюють, що продукт вже схвалений для використання на території Південної Кореї і Європи. 


P.S.: про результати практичної вправи щодо розробки технічного завдання на закупівлю ультрафіолетових бактерицидних опромінювачів для відділення в ЛПЗ можна почитати тут.