Вакцинація від грипу: "...не благодаря, а вопреки"

04 листопада 2017 р.
Вакцинація від грипу: "...не благодаря, а вопреки"

Хочете дізнатися чому в нашій країні так неохоче вакцинуються від грипу?

Тоді ласкаво просимо на сайт Укрінформ, журналісти якого описали процедуру проведення щеплення в студентській поліклініці міста Києва.


Ми в двох словах перекажемо написане, щоб трішки розтавити акценти.

І так, ви напевно чули, що сезон підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ вже розпочався. Про що це свідчить? По-перше, про те, що кількість носіїв вірусів поступово збільшується. І, як наслідок, збільшується їх концентрація в поліклінічних закладах та біля аптек.

А ми ж здорові та йдемо вакцинуватися.

І що ж запропонує нам студентська поліклініка щоб зменшити ризик контакту з уже захворілим, який прийшов на консультацію?

По-перше: вона направить нас у загальну чергу до терапевта! Де нам виміряють артеріальний тиск (!), запитають про ВІЛ (!!) і про переливання крові (!!!) та ознайомлять з інформацією про можливі ускладнення від вакцини (№1, на бланку поліклініки).  Після цього розкажуть як себе вести після маніпуляції (вже кортить послухати ці рекомендації) та нададуть інструкцію з упаковки вакцини, аби ми ознайомилися з побічними діями (№2).

Далі отримуємо рецепт і нас направляють в аптеку для оплати! В аптеку! Ну що ж, пішли гуляти великими, напевно не пустуватими коридорами.

Куди далі? Вау, так до "кабінету інфекційних захворювань". Там отримуємо вакцину і заповняємо ще один документ (№3)!

Після цього з вакциною в маніпуляційну, а там вже вколють!

Вважаєте черги будуть біля цих двох кабінетів?

Думаєте це все? На жаль, ні. Ще треба півгодини проконтактувати з іншими відвідувачами поліклініки, щоб у вас провели повторне вимірювання температури! Лише після цього відпускають.

Фух. Здавалося б вакциновані. Але ж читаємо останній абзац статті, і вау! Так нам же вкололи вакцину з минулорічними штамами! Феєрично!

P.S.: якщо після відвідування таких закладів Ви захворієте на грип або ГРВІ, то зі 100% впевненістю ми можемо припустити, що це спишуть на післявакцинальні ускладнення.