В Новий рік – з новими знаннями

14 березня 2019 р.
В Новий рік – з новими знаннями

В Новий рік – з новими знаннями

Кожного року (вже 45 років поспіль!) в штаті Колорадо (США) проходить зимовий курс з інфекційних хвороб. Один з основних моментів – інфекційна безпека.

9-14 лютого в м. Ейвон (Колорадо, США) пройшов 45-й курс Ремінгтона. 

Зимовий курс з інфекційних хвороб було створено 45 років тому професором Джеком С. Ремінгтоном, для того щоб об’єднати професіоналів галузі інфекційних хвороб, клінічної мікробіології та госпітальної епідеміології для обміну знань та досвіду. З часом, курсу розширив свої рамки та став одним з провідних заходів для безперервної медичної освіти (Continuing Medical Education – CME) і є ледь не обов’язковим у підготовці молодих спеціалістів, що обрали спеціалізацію з інфекційних хвороб.

Цього року курс відбувся в м. Ейвон. 

Програма передбачала 5 активних днів. 

Серед тематик курсу було розглянуто наступні питання:

- антибіотикорезистентності (новини в діагностиці та лікуванні, лабораторному компоненті інфекцій, що набуваються при наданні медичної допомоги (ІПНМД))

- оновленням щодо ВІЛ інфекції (зокрема успіхам в деяких штатах стратегії PrEP), гепатиту В та С

- латентній туберкульозній інфекції (ЛТБІ) та не-туберкульозним мікобактреіальним інфекціям.

Всього було прочитано орієнтовно 40 лекцій.

Найбільш цікавими виявилась секція з інфекційного контролю, головою якої був Daniel J. Diekema. На думку професора, тягар ІПНМД, навіть при належному лабораторному обладнанні, лишається катастрофічним для лікарень в США (при цьому, за кожен випадок ІПНМД лікарня платить з власного бюджету). При цьому, важливо не лише усвідомлювати саму наявність даної проблеми (аналогія з НЛО: якщо колись хтось і бачив, то що з ними робити – не зрозуміло) але й старатись активно попереджати її. 

Кумедний факт: рік тому я проходив онлайн курс з інфекційної безпеки на MedSpaceвід професора Diekema. А зараз маю спільне фото - трапляється.

Окрім звичайних лекцій, для учасників діяв формат «зустріч з професором» де в неформальному спілкуванні можна було задавати будь-які запитання. Окрім розмови про стан інфекційного контролю в Україні з Daniel J. Diekema (та з чого потрібно починати) також випала змога поспілкуватись з CharlesDaleyпро ЛТБІ (режимам лікування та подальшому впливі на резистентність).

Неоціненний досвід з відвідування подібних заходів: практично орієнтовані доповіді з секцій на будь-який смак (від вибору чим обробляти оперативну ділянку, до підготовлення палати для пацієнтів після трансплантації; рекомендації по заходам інфекційного контролю, веденню контактних осіб з приводу ЛТБІ) – мета таких поїздок!

 

 

Євгеній Гречуха для ГО "Інфекційний контроль в Україні"