Уляна Супрун - лідер, яка рішуче змінить ставлення до використання антибіотиків в Україні

12 листопада 2018 р.
Уляна Супрун - лідер, яка рішуче змінить ставлення до використання антибіотиків в Україні

12-18 листопада - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків


Наш час з антибіотиками закінчується...

З моменту їх відкриття антибіотики стали основою сучасної медицини. Проте постійне, надмірне та неправильне використання антибіотиків сприяють виникненню та поширенню антибіотикорезистентності, коли бактерії стають стійкими до ліків, що використовуються для лікування.

Антибіотикорезистентність зростає до небезпечно високого рівня у всіх частинах світу, і це загрожує нашій здатності боротися з загальними інфекційними захворюваннями та підтримувати сучасні медичні процедури.

Всесвітній Тиждень поінформованості про Антибіотик (WAAW) проводиться кожного року в листопаді та має на меті збільшення глобального усвідомлення стійкості до антибіотиків та заохочення найкращих практик серед громадськості, медичних працівників, високопосадовців, щоб уникнути подальшого виникнення та поширення антибіотикорезистентності.
Кампанія WAAW 2018 року має на меті забезпечити більшу гнучкість країн, щоб вони поставили перед собою пріоритети, аудиторії на які необхідно вплинути, рівень обізнаності та сприятливі умови для зміни поведінки.
З турботою про зміни до антибіотиків - Тема повідомлень для WAAW 2018 буде
закріплена у Глобальному плані дій щодо протимікробної резистентності (GAP).
Міжгалузевий підхід до вирішення проблеми загрози антимікробної резистентності (AMR) має п'ять
стратегічних завдань.
П'ять днів Всесвітнього тижня "Антибіотикознавства" - це спеціальні багаторічні повідомлення
відповідає кожній з п'яти стратегічних цілей GAP - усвідомлення, глобального нагляду за AMR,
профілактика та боротьба з інфекціями, оптимальне використання антимікробних препаратів, інвестиції, дослідження та розробки.

Країни можуть брати участь у кампанії WAAW протягом тижня, і особливо в дні, коли повідомлення та цілі відповідають конкретним пріоритетам країни.
12 листопада 2018 року, перший день - Зміна обізнаності та поведінки
13 листопада 2018 року, день 2 - Глобальний нагляд та дослідження
14 листопада 2018 р., день 3 - Контроль та запобігання інфекцій
15 листопада 2018 р., день 4 - Оптимізація використання антимікробних препаратів у здоров'ї людини та тварин                                                                                                                                                                       

16 листопада 2018 р., день 5 -Інвестиції, дослідження та розробка в галузі АМР


Під час WAAW 2018 ВООЗ та партнери охоплюють громадськість, уряди, фахівців охорони здоров'я, фермерів, ветеринарів та ряд інших зацікавлених осіб через інтерактивні ігри, інфографіки, плакати та засоби масової інформації для підвищення обізнаності про необхідність діяти на антимікробну дію.

Експерти громадської організації "Інфекційний контроль в Україні" звернулись до в.о. Міністра охорони здоров'я України - пані Уляни Супрун з закликом проявити лідерство в питаннях антибіотикорезистентності та інфекційної безпеки.

ГО "Інфекційний контроль в Україні" приєднується до Всесвітнього тиждня правильного використання антибіотиків та нагадує:

Пам'ятайте, що інфекції, стійкі до антибіотиків, можуть вплинути на будь-яку людину, будь-якого віку в будь-якій країні. Поширюйте матеріали ВООЗ для максимального охоплення широкої аудиторії - це обов'язково допоможе глобальній боротьбі проти резистентності до антибіотиків (http://www.who.int/docs/default-source/antibiotic-awareness-week/2018-waaw-how-to-guide-final.pdf?Status=Temp&sfvrsn=b3e4d84c_12).

 

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"