Туберкульоз - ToBe Continued...

24 березня 2019 р.
Туберкульоз - ToBe Continued...

Туберкульоз - ToBe Continued...

 

Щороку,  24 березня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом, щоб підвищити рівень поінформованості громадськості про руйнівні наслідки для здоров'я, соціальних та економічних наслідків ТБ, а також активізувати зусилля для подолання глобальної епідемії туберкульозу. Цей день започаткован у 1882 році, коли др. Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, яка викликає туберкульоз, що відкрило шлях до діагностики та лікування цієї хвороби. 

Туберкульоз залишається найвпливовішим інфекційним вбивцею світу. Щодня майже 4500 людей втрачають життя через туберкульоз, і близько 30 тисяч людей захворюють на цю хворобу. З 2000 року глобальні зусилля боротьби з туберкульозом врятували близько 54 мільйонів життів і знизили рівень смертності від туберкульозу на 42%. Для прискорення реагування на туберкульоз в країнах для досягнення цілей - глави держав зібрались разом і взяли на себе зобов'язання припинити туберкульоз на першому засіданні ООН на високому рівні (вересень 2018 року). 


Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2019 - «Час настав» - наголошує на терміновості виконання зобов'язань, прийнятих світовими лідерами: 

- Розширити доступ до профілактики та лікування

- Сприяти забезпеченню справедливої, правозахисної та орієнтованої на людей протидії ТБ

- Забезпечити достатнє та стале фінансування, включаючи дослідження

- Сприяти припиненню стигми та дискримінації

- Посилити відповідальність


Громадська організація «Інфекційний контроль в Україні» пропонує ознайомитись з публікаціями, над якими варто замислитись:

  1. Час бути чесними (http://www.infection-control.com.ua/news_view/chas-buti-chesnimi/).
  2. Шляхи передачі туберкульозу в 7 рисунках (http://www.infection-control.com.ua/news_view/shljahi-peredachi-tuberkulozu-v-7-risunkah/).
  3. Коли питання людяності, реформування та інфекційного контролю збігаються: казус туберкульозу (http://www.infection-control.com.ua/news_view/koli-pitannja-ljudjanosti-reformuvannja-ta-infekcijnogo-kontrolju-zbigajutsja-kazus-tuberkulozu/).
  4. Чи передається туберкульоз через пил? (http://www.infection-control.com.ua/news_view/chi-peredatsja-tuberkuloz-cherez-pil/).
  5. 32 сторінки найкращого світового досвіду та 10 річної практики вітчизняних фахівців (http://www.infection-control.com.ua/news_view/32-storinki-najkrashogo-svitovogo-dosvidu-ta-10-richnoi-praktiki-vitchiznjanih-fahivciv/).
  6. Туберкульоз подолано! (http://www.infection-control.com.ua/news_view/tuberkuloz-podolano/).
  7. Лікування туберкульозу в Україні - безкоштовно у сімейного лікаря. Прикінчимо епідемію разом! (https://www.youtube.com/watch?v=x2iPVvrMum4).
  8. Туберкульоз. Навчальний фільм для лікарів (https://www.youtube.com/watch?v=3_Rw11lXpgQ&t=2s).


Настав час для дій! Настав час припинити ТБ. 

 

 

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"