Сімейні лікарі Чернігівщини будуть отримувати бонуси за лікування туберкульозу

09 квітня 2017 р.
Сімейні лікарі Чернігівщини будуть отримувати бонуси за лікування туберкульозу

7 квітня на базі Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру відбувся круглий стіл на якому обговорили систему стимулів для сімейних лікарів, які лікуватимуть хворих туберкульозом.

Проведення круглого столу ініційоване громадською організацією “Інфекційний контроль в Україні” в партнерстві з БО "Мережа" в рамках реалізації проекту “Вибір та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу, як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні”.

Зазначеним проектом передбачено, що Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер буде адмініструвати грантові кошти за узгодженою схемою мотиваційних видатків за результатом діяльності (метод оплати за результат лікування).

"Підписання цивільно-правових договорів установи з районними фтизіатрами та працівниками первинної медико-санітарної допомоги дозволить певним чином відпрацювати механізми, які передбачені Концепцією реформи фінансування системи охорони здоров’я та будуть реалізовані на державному рівні найближчим часом" - наголосив у вступному слові Микола Дейкун, головний лікар Комунального лікувально-профілактичного закладу “Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер”.

Для працівників первинної медико-санітарної допомоги до існуючого методу оплати на основі нормативу на одного жителя, передбачено додати мотиваційні видатки за результатами діяльності (метод оплати за результат лікування).

"Зазначена модель дозволить зменшити поширену наразі тривалу та часто необґрунтовану госпіталізація до стаціонару, - вважає голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Віктор Ляшко, - Госпіталізація та відсутність впровадження компонентів інфекційного контролю сприяє передачі туберкульозу і МР-ТБ серед пацієнтів і медперсоналу в умовах стаціонарів. І замість того, щоб використовувати бюджетні кошти на стимулювання лікарів, ми їх витрачаємо на усунення цих наслідків лікування".

Уже наявний позитивний досвід впровадження амбулаторних моделей лікування хворих на туберкульоз в України представив на круглому столі Юрій Варченко, провідний фахівець з туберкульозу БО "Мережа". 

Озвучена на круглому столі модель фінансування за результат лікування була підтримана присутніми сімейними лікарями та оцінена як така, що потребує негайного впровадження.