Розпочалось дослідження ефективності вакцини від ВІЛ

29 листопада 2016 р.
Розпочалось дослідження ефективності вакцини від ВІЛ

У Південно-Африканській Республіці розпочали клінічні випробування вакцини від вірусу імунодефіциту. Це перші дослідження вакцини від ВІЛ за останні 7 років. У дослідженнях візьмуть участь 5,4 тисячі жителів ПАР. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного інституту вивчення алергічних та інфекційних захворювань (NIAID).

Згідно з даними статистики, які наводить інститут, щодня 1000 жителів республіки заражається ВІЛ. Для клінічних випробувань HVTN 702 будуть відібрані 5400 чоловік c ВІЛ-негативним статусом. Вони будуть поділені на дві групи, одна з яких впродовж року отримає п'ять ін'єкцій вакцини, а інша - п'ять ін'єкцій плацебо.

"Навіть вакцина середньої ефективності могла б істотно знизити навантаження ВІЛ на систему охорони здоров'я в країнах з високим рівнем поширення інфекції (таких як ПАР)", - пояснив директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб Ентоні Фаучі.

Дослідження попередньої версії HVTN 702 (RV144) проводилися в Таїланді в 2009 році під егідою Міністерства оборони США та МОЗ Таїланду. Саме тоді було вперше доведено, що вакцина може запобігти зараженню ВІЛ: вона виявилася ефективна в 31,2% випадків впродовж п'яти років після імунізації.

Клінічні випробування HTVN 702 - частина глобального плану з розробки вакцини від ВІЛ, розробленого державно-приватним партнерством P5 (Pox-Protein Public-Private Partnership), до якого входять NIAID, Фонд Білла і Мелінди Гейтс, Рада з медичних досліджень ПАР, Sanofi, GSK і Програма міністерства оборони США з вивчення ВІЛ. Мета партнерства - розробити вакцину, яка зможе вплинути на поширення ВІЛ в Південній Африці, а також допомогти вченим у всьому світі зібрати дані про імунну відповідь, яка зможе опиратися розвитку ВІЛ-інфекції в організмі людини.

У світі, крім розробки P5, існує тільки один препарат, що запобігає зараженню ВІЛ-інфекцією.

National Institute of Allergy and Infectious Diseases