Проект державної стратегії з атибіотикорезистентності подано на громадське обговорення

02 березня 2018 р.
Проект державної стратегії з атибіотикорезистентності подано на громадське обговорення

Сьогодні, 02 березня 2018 року відбулось І засідання консультативної експертної групи з питань боротьби зі стійкостю до протимікробних препаратів та інфекційного контролю, яка була затверджена наказом МОЗ України № 236 від 12.02.2018 р. (далі РГ з АМР та ІК).

На засіданні РГ з АМР та ІК було обговорено план діяльності на 2018 рік, відповідальні та строки виконання зазначених індикаторів.

Головним результатом сьогоднішнього засідання є ухвалення проекту Державної стратегії зі стримування розвитку стійкості до протимікробних препаратів на 2018-2022 рр. та подальшим  поданням на погодження з центральними органами виконавчої влади та громадським обговоренням.

Зазначимо, що 7-9 лютого ВООЗ провели Національну консультацію зі створення державної стратегії АМР та завдяки лідерству МОЗ України та Центру громадського здоров'я МОЗ вдалось в короткі терміни підготувати та виконати обіцянки щодо координації зусиль над створенням одного з першочергових викликів національної безпеки.

Викликає занепокоєння ігнорування участі багатьох представників державних інституцій у відпрацюванні та ухваленні питань антибіотикорезистентності та інфекційної безпеки при наданні медичної допомоги. 

Ми закликаємо керівників:

  • ДП "Державний експертний центр МОЗ України";
  • ДУ "Національний інститут серцево-суинної хірургії ім. М. Амосова НАМН України";
  • ДУ "Національний інститут фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського НАМН України";
  • ДУ "Інститут мікробіології та імунології ім. Мечнікова НАМН України";
  • Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи;
  • Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • Державного науково-дослідного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок,

взяти на себе персональну відповідальність за розбудову державної, сталої системи протидії АМР, інфекційного контролю та делегувати фахового представника для постіної допомоги роботи РГ з АМР та ІК.

ГО "Інфекційний контроль в України" підтримує започатковані ініціативи та й надалі буде висвітлювати всі засідання робочої групи.  

 

 

ГО "Інфекційний контроль в Україні"