ПРЕС-АНОНС: "Використати момент – побудувати пацієнторієнтовану систему надання медичної допомоги хворим на туберкульоз"

19 квітня 2018 р.
ПРЕС-АНОНС: "Використати момент – побудувати пацієнторієнтовану систему надання медичної допомоги хворим на туберкульоз"

25 квітня 2018 року о 10:30 в Інформаційному агентстві УНІАН (м. Київ, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція «Використати момент – побудувати пацієнт-орієнтовану систему надання медичної допомоги хворим на туберкульоз!»

Організатори: 
- ГО «Інфекційний контроль в Україні»
- БО «Українці проти туберкульозу»

Партнери:
- ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» 
- БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Питання для обговорення: 
–    цілі та завдання проекту «Використати момент – побудувати пацієнт-орієнтовану систему надання медичної допомоги хворим на туберкульоз!»;
–    переваги пацієнт-орієнтованої системи надання медичної допомоги хворим на туберкульоз;
–    медичний експерт: як вибрати хворим на туберкульоз та їх сім’ям оптимальний спосіб лікування;
–    потреби пацієнта – одна з найважливіших складових реформування охорони здоров’я;
–    реальний досвід пацієнтів у подоланні хвороби;
–    захист прав постраждалих від туберкульозу

Учасники прес-конференції поінформують щодо переваг пацієнт-орієнтованої моделі лікування хворих на туберкульоз (ТБ) з акцентом на медичну допомогу, орієнтовану на потреби пацієнта, як одну з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я для подолання епідемії туберкульозу в Україні. 

Як пацієнт-орієнтовані  моделі лікування туберкульозу можуть покращити сумну статистику захворюваності та смертності і чи дійсно не всі хворі на туберкульоз становлять небезпеку для оточуючих? Наскільки державні та місцеві органи влади готові до рішучих кроків для подолання багаторічної епідемії в країні і яка доля Національної програми протидії туберкульозу в Україні? Чи готові громадяни прийняти нові моделі лікування, в яких буде враховано досвід людей, які подолали хворобу, і що робить громадянське суспільство для забезпечення переходу до пацієнт-орієнтованих моделей протитуберкульозної допомоги? 

Спікери прес-конференції:
• Юрій Варченко, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»;

• Владислав ДенисенкоБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;

• Віталій Руденко, Всеукраїнська Коаліція «Зупинимо  туберкульоз разом», голова Правління БО «Українці проти туберкульозу»; 
• Олександр Чепурний, ГО «Інфекційний контроль в Україні».

Контактні особи: 
Віталій Руденко
Тел: (044) 242 23 29, 050 107 14 72
E-mail: stoptb@ukr.net 
Олександр Чепурний
Тел: 097 598 32 88
E-mail: ngoicukraine@gmail.com 

Для довідки: 
Епідемія туберкульозу в Україні, як і раніше, являє собою серйозну проблему для системи охорони здоров’я країни. Особливий тягар становить значна поширеність випадків хвороби з множинною лікарською стійкістю серед нових та раніше пролікованих випадків туберкульозу.

Згідно з результатами проведених досліджень, поширеність мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) і з розширеною резистентністю (РРТБ) є прямим результатом неспроможності мобілізувати наявні ресурси для повноцінного запуску підходу щодо лікування, орієнтованого на потреби пацієнта. Підходу, який ефективно інформує та підтримує хворих на туберкульоз (та їхні сім’ї) і допомагає завершити без відриву повний курс лікування.

Амбулаторне лікування туберкульозу – це стандарт медичної допомоги, який у всьому світі вважається найкращим способом підвищення економічної ефективності медичної допомоги, сприяє незалежності пацієнта та унеможливлює внутрішньолікарняну передачу інфекції в закладах охорони здоров’я. 

За останні 5 років розроблені та пропілотовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Найкращі напрацювання реалізуються, починаючи з 2018 року, в усіх областях України за підтримки міжнародних донорів, зокрема, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.
  
Природний хід розвитку туберкульозу як соціальної хвороби, що потребує довготривалого лікування, а також його фактори ризику та основні детермінанти спонукають застосовувати підхід, заснований на програмах і стратегіях, що орієнтовані на потреби пацієнта. Шлях, який проходить пацієнт – від діагнозу до лікування, і, в кінцевому рахунку, до одужання – більш зручний за умови застосування саме вказаного підходу.

Для того щоб це відбулося, потрібно змінити принципи лікування туберкульозу і перейти від моделі з переважанням стаціонарного лікування, при якому лікування значною мірою  здійснюється ізольовано від системи первинної медико-санітарної допомоги, до моделі, що реалізується на рівні місцевих громад і направляється системою первинної медико-санітарної допомоги.

Захід організовано ГО «Інфекційний контроль в Україні» та БО «Фундація «Громадських рух «Українці проти туберкульозу» в рамках участі в проекті «Використати момент – побудувати пацієнт-орієнтовану систему надання медичної допомоги хворим на туберкульоз!» Проект реалізується за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Думка автора (авторів), висловлена в даній публікації, може не збігатися з думкою ГФ, Основного реципієнта та інших партнерів проекту.

 

ГО "Інфекційний контроль в Україні"