Премоніторингові візити до ЗОЗ ДКВС України

20 вересня 2018 р.
Премоніторингові візити до ЗОЗ ДКВС України

За ініціативи БО "100% життя" експерти ГО "Інфекційний контроль в Україні" в складі мультидисциплінарної команди здійснили візити до семи закладів охорони здоров'я, що надають допомогу хворим на ТБ при ДКВС України в 6-ти областях країни.

Інструменти, що використовувались для оцінки:

  • Оціночний лист для закладів охорони здоров'я, що надають допомогу хворим на ТБ: документ, що узгоджений з ЦГЗ МОЗ України та протягом 7 років використовується для оцінки компонентів інфекційного контролю за ТБ.
  • Новий оціночний лист наданий ВООЗ - Guidelines on core components of infection prevention and control programmes at the national and acute health care facility level: для загальної оцінки ключових компонентів інфекційного контролю лікувального закладу будь-якого розміру та будь-якої специфіки надання медичної допомоги.

За результатами візитів були сформовані рекомендації щодо організаційного, адміністративного, інженерного та індивідуального компонентів для кожної установи. 

Варто зазначити, що керівники проекту з боку благодійної організації чітко розуміють - без інфекційного контролю система нагляду за ТБ не може ефективно функціонувати, адже усі зусилля з лікування туберкульозу, яке є досить вартісним, будуть марними, якщо не впроваджені заходи для попередження поширеності захворювання. 

Об'єднуємо зусилля разом в боротьбі з ТБ!

Євгеній Гречуха для ГО "Інфекційний контроль в Україні"