Повідомлення ЦГЗ приводять до значних ризиків інфікування гепатитами

31 липня 2019 р.
Повідомлення ЦГЗ приводять до значних ризиків інфікування гепатитами

Центр громадського здоров’я не припиняє дивувати

До дня боротьби з гепатитами (28 липня 2019 року) Центром громадського здоров’я МОЗ України було опубліковано чудову рекламу клініки «Люмі Дент», про те як у них все «гарно та безпечно»!

Експерти ГО «Інфекційний контроль» звертають вашу увагу на наступне:

спеціалісти клініки «Люмі Дент», разом із фахівцями ЦГЗ МОЗ України поширили недостовірну інформацію з профілактики інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги в стоматологічній практиці.

Якщо ж ви хочете обрати безпечні медичні послуги, зокрема стоматолога то викладене у даному відео недопустимо, тому дивіться і запам’ятайте як робити не можна: 

  1. Саме руки медичного персоналу є основним шляхом передачі інфекцій при наданні медичної допомоги. І саме тому є розроблені та затверджені правила гігієни рук медичного персоналу: 
  • Рукавички заборонено обробляти антисептиком, оскільки це збільшує їх проникність;

 

  • Заборонено носити довгі нігті, оскільки під ними лишається велика кількість мікрофлори; 

 

  • Заборонено носити прикраси/годинники, оскільки вони заважають якісній обробці рук; 

 

    

  

  1. Дуже важливим етапом в попередженні зараження пацієнтів є відповідна обробка інструментарію! 

  • Гаспеленового методу НЕ ДОСТАТНЬО!!! Його ефективність не доведена. Крім того, ВООЗ не радить використання даного методу з метою стерилізації (ні дрібного ні великого) інструментарію!

ЦГЗ МОЗ України – державна інституція, яка має бути максимально об’єктивною та радити виключно факти, що грунтуються на доказовій медицині. 

І вступаючи в «боротьбу з Гепатитами» було б дуже доречно поцікавитися сучасними принципами інфекційного контролю, тому що саме ефективні заходи з інфекційного контролю можуть стримати розповсюдження парентеральних гепатитів при наданні медичної допомоги. 

Наразі,  такі поради Центру громадського здоров’я можуть призвести лише до розповсюдження епідемії гепатитів, а не її стримання! 

Про рекламу клініки та аніозиму, навіть і казати нічого....

 

Бережіть себе, та використовуйте перевірені джерела інформації.

ЛІКУВАННЯ БЕЗ ІНФІКУВАННЯ!

ГО "Інфекційний контроль в Україні"