Політика маленьких та швидких перемог наближає до суттєвих змін

18 червня 2018 р.
Політика маленьких та швидких перемог наближає до суттєвих змін

"Я вдячна за оцінку країни за напрямком профілактики інфекцій та контролю (IPC), таку відвертість ми зустрічаємо дуже рідко, а це шлях до суттєвих змін через визнання проблеми" - таким зверненням розпочала нараду (технічна консультація з питань IPC) Ms Ana Paula, Technical Officer – Infection Prevention & Control, WHO Regional Office for Europe з представниками МОЗ України, Центру громадського здоров'я, НМУ ім. О.О. Богомольця та ГО "Інфекційний контроль в Україні" за технічної підтримки Представництва ВООЗ в Україні.

Віктор Ляшко, Перший заступник Генерального директора ЦГЗ подякував представнику Європейського бюро ВООЗ за готовність в консультативній підтримці та можливість отримати найкращі світові практики, крім того він зазначив: "Ситуація потребує негайного поліпшення в рамках загального реформування системи охорони здоров'я, через визначення чітких пріоритетів, знаходження ресурсів, що призведе до переконливих результатів".

"За минулі пів року ми не тільки зробили самооцінку за на прямком IPC, але й відпрацювали методику ВООЗ на одній з багатопрофільних лікарень України і це тільки початок нашого шляху" - зауважила Катерина Сояк, координатор з інфекційного контролю ЦГЗ.

Сергій Дубров, Президент асоціації анестезіологів України звернув увагу на удосконалення контролю за використанням та якістю протимікробних препаратів в Україні.

"Разом з партерами з ЦГЗ та ВООЗ ми розпочинаємо пілот щодо відпрацювання механізму впровадження профілактики інфекцій при наданні медичної допомоги" - зазначив Андрій Александрін, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні".

На завершення наради пані Паула додала: "Розглядайте IPC, як частину єдиного пакету універсальних медичних послуг".

Учасники наради домовились про шляхи співпраці та визначили завданя до кінця поточного року.

 

ЛІКУВАННЯ БЕЗ ІНФІКУВАННЯ!

Змінюємо систему на краще...

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"