Оновлені рекомендації з контролю інфекцій при наданні педіатричної допомоги в амбулаторних умовах

25 жовтня 2017 р.
Оновлені рекомендації з контролю інфекцій при наданні педіатричної допомоги в амбулаторних умовах

Американська академія педіатрії (ААР) оновила проект керівництва з профілактики і контролю інфекцій при наданні педіатричної допомоги в амбулаторних умовах. Нові рекомендації опубліковані в журналі Pediatrics.

В оновленому керівництві AAP наведена актуальна інформація про стандартні профілактичні заходи, гігієну рук, респіраторну гігієну і етикет кашлю; про управління потенційним впливом патогенних мікроорганізмів, що передаються через кров; а також про проведення стерилізації, дезінфекції та антисептичних процедур.

Автори роботи зазначають, що медичний персонал повинен виконувати гігієнічну обробку рук до і після контакту з пацієнтами. Застосовувати стандартні профілактичні заходи при кожній взаємодії з хворим для запобігання поширенню інфекцій, а також для "обмеження розвитку і передачі резистентних до антибіотиків бактерій".

Пацієнтам і особам, які їх супроводжують, слід дотримуватися респіраторної гігієни. Рекомендується, наскільки це можливо, розділяти дітей з ослабленим імунітетом і пацієнтів з потенційно заразними хворобами та мінімізувати контакти між інфікованими і не інфікованими дітьми.

Від медичного персоналу вимагається щорічна вакцинація проти вірусу грипу. Крім того, медпрацівники повинні пройти імунізацію проти інших вакцинокерованих інфекцій з ймовірністю передачі в амбулаторних умовах.

У керівництві також наявні рекомендації з антисептичної обробки шкіри перед імунізацією і рутинною венепункцією, зокрема, щодо належного використання засобів індивідуального захисту, таких як рукавички, халати і маски.

Автори керівництва відзначили, що, крім ризику зараження під час медичного огляду або лікування, холи і зони очікування лікарського прийому в амбулаторних установах надають можливості для передачі збудників інфекцій серед пацієнтів, осіб, які їх супроводжують і співробітників медустанови. У цих приміщеннях рекомендується уникати предметів, що важко очистити або іграшок, які можуть містити велику кількість патогенних мікроорганізмів. При відвідуванні медустанови батькам рекомендується брати власні іграшки для дитини.

Оскільки більшість пацієнтів контактують в медичних установах, наголошується на необхідності запобігання передачі інфекції саме в стаціонарних і амбулаторних умовах. Для цього повинні бути розроблені доступні керівництва з профілактики та контролю інфекцій в амбулаторних умовах з щорічним оновленням, а медичний персонал повинен пройти навчання за відповідною програмою. 

Pediatrics