Огляд зустрічі експертів IPC від USAID в м.Гаага

31 жовтня 2018 р.
Огляд зустрічі експертів IPC від USAID в м.Гаага

29 жовтня 2018 року в м. Гаага відбулась робоча зустріч експертів з впровадження програм IPC (infection prevention and control). Дана зустріч завершувала перелік активностей в рамках Світового форуму (на якому, зокрема, було представлено обговорення проблем ТБ).

Запрошення надати експертну думку з України отримала організація ГО "Інфекційний контроль в Україні". На даній зустрічі від організації взяв участь експерт Гречуха Євгеній.

Серед країн-учасниць - Індія, Індонезія, Казахстан, Пакистан, Нігерія, Філіпіни, Південно-Африканська Республіка.

Робочу зустріч координували експерти URC,CDC та ВООЗ.

Прозвучала інформація, що невдовзі світ побачить рекомендації від ВООЗ щодо впровадження заходів інфекційного контролю за ТБ. Цікавою була доповідь професора Едварда Нарделла (Гарвардська медична школа) щодо індикатору визначення рівня CO2 для оцінки ефективності заходів вентиляції.

На робочій зустрічі були обговоренні індикатори, яких мінімально мають дотримуватись та звітувати країни. Вони стосувались організаційного, адміністравитного рівнів, інженерних заходів, засобів індивідуального захисту.

Окрему увагу та наголошення на його важливості було приділено індекатору, який стосується скринінгу медичних працівників - як на захворювання так і на інфікування ТБ.

Окрім цього, представниками URC було продемонстровано інструмент, що дозволяє полегшити роботу при впровадженні прогам IPC. Варто наголосити, що вони стосуються не лише заходів інфекційного контролю за ТБ, але й за іншими інфекційними хворобами (зокрема інфекціями, що виникли при наданні медичної допомоги).

Окрім обговорення всіх індикаторів пролунала позиція ГО "Інфекційний контроль в Україні", яка стосувалась наступних речей:

- відсутність національного плану по ІК - що значно зменшує можливості роботи в даній галузі;

- відсутність можливостей підтвердження інфікування в ЗОЗ (не лише на ТБ) через відсутність технічного оснащення - що зводить до мінімуму оцінку реальної ситуації та шляхів реагування. 

Організатори врахували думки експертів, після чого перелік індикаторів було надіслано на адреси профільних міністреств, робочих груп тощо. 

Сподіваємось, що для Вас понеділок видався таким ж продуктивним, як і для нас!

 

 

ГО "Інфекційний контроль в Україні"