Огляд 2-3 днів Національної консультації по розробці національного плану дій АМР

09 лютого 2018 р.
Огляд 2-3 днів Національної консультації по розробці національного плану дій АМР

Огляд 2-3 днів Першої національної консультації по розробці та реалізації національного плану дій по боротьби АМР. Робота відбувалась в досить напруженій та продуктивній обстановці.

Учасники консультації розробляли оперативний план за напрямками, готували індикатори, формували систему моніторингу та оцінки, готували презентації, доповідали та обговорювали їх.

Одне з найцікавіших завдань презентувала Катерина Сояк, координатор з інфекційного контролю ЦГЗ МОЗ України, а саме: "Розробити та реалізувати програму по профілактиці й інфекційному контролю в закладах охорони здоров'я". Фахівці ВООЗ відмітили, що в Україні багато напрацювань та відпрацьованих механізмів, які необхідно впроваджувати.

Амбітна заява Наталії Півень, начальника управління громадського здоров'я МОЗ України: ми докладемо максимум зусиль і затвердимо державну стратегію по боротьбі з АМР в І-му кварталі 2018 року.

Заступник Генерального директора ЦГЗ МОЗ України - Віктор Ляшко зазначив: ми не будемо чекати на затвердження державної стратегії, ми вже почали діяти та впроваджувати багато напрацювань, а прийняття стратегії тільки посилить наші наміри. Крім того, д-р Ляшко подякував фахівцям ВООЗ за надану технічну допомогу та інструменти, які допомогають зосередитись на першочергових завданнях.

P.S. Від ГО "Інфекційний контроль в Україні": стовідсотково нам необхідні мозкові шторми, завдяки яким, за достатньо короткий проміжок часу можна відпрацювати механізм боротьби з АМР. З мінусів: вражає персональна Невідповідальність "національних" експертів, які проігнорували важливий захід.

В нас всіх є достатньо напрацювань, в нас є можливість приєднатись до міжнародновизнаних стандартів як ніколи! ГО "Інфекційний контроль в Україні" закликає об'єднатись заради єдиної мети: створити умови скорішої реалізації державної стратегії боротьби з АМР. 

Гарних вихідних ;)

 

 

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"