Огляд 1-го дня Національної консультації по розробці національного плану дій АМР

08 лютого 2018 р.
Огляд 1-го дня Національної консультації по розробці національного плану дій АМР

7 лютого 2018 р. в м.Київ розпочала роботу Перша національна консультація по розробці та реалізації національного плану дій по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів. Учасниками консультацій стали представники державних, міжнародних та неурядових організацій.

Розпочали консультацію з привітання Олексія Бобріка - представника ВООЗ, який освітив мету та основні завдання триденної роботи.

Наталія Півень, начальник управління громадського здоров'я МОЗ України, привітала учасників консультації та відмітила, що вдячна ВООЗ за оціночну місію по антибіотикорезистентності, яка відбулась у 2017 році. Відзначила, що МОЗ планує й надалі пиднімати питання АМР на високий рівень. Крім того, закликала учасників Національної консультації активно та критично ставитись до всіх питань в ході обговорення національного плану дій.

Володимир Курпіта, генеральний директор ЦГЗ МОЗ України, зазначив важливість питань АМР не тільки в системі охороні здоров'я, а й у тваринництві та рослинництві. Зауважив, що разом з партнерами розроблено ПРОЕКТ державної стратегії АМР в Україні.

Д-р Saskia Nahrgang (ВООЗ), зазначила, що в світі вже діє глобальный план з АМР, презентував основні положення. Зазначила на необхідності мультидисциплінарного підходу на етапі розробки та впровадженні всіма зацікавленими сторонами.

Представник ФАУ Европи та Азії, д-р Андрій Розстальний, відзначив, що у 2006 році ФАУ затвердив глобальний план рослинного розвитку.

Віктор Музика, представник Державного НДІ контролю ветеринарних препаратів та кормових добавок, наголосив на необхідності співпраці між сільським господарством та системою громадського здоров’я. Крім того, в Україні необхідно поглибити роботу над нормативною документацією, яка регулює: імпорт, виробницво, використання живної продукції та взаємозв’язок з АМР.

Відсутність інфекційного контролю та нераціональне споживання антибіотиків - основна причиною проблематики АМР, що склалась в Україні - Д-р Marita van de Laar (ВООЗ).

Віктор Ляшко, заступник Генерального директора ЦГЗ МОЗ України з нагляду за інфекційними хворобами представив державну стратегію АМР в Україні. В своїй презентації, д-р Ляшко покроково зупинився на реалізації стратегії стримання АМР та анонсував її затвердження Кабінетом міністрів України.

В рамках відпрацювання різних моделей стратегічного планування, Голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" - Андрій Александрін презентував проект діяльності національної координаційної групи з АМР та інфекційного контролю.

Наступні два дні Національної консультації планується відпрацювати, презентувати стратегічні та програмні плани діяльності за напрямком протидії АМР в Україні.

Далі буде...

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"