Обережно!.. іграшки

28 листопада 2018 р.
Обережно!.. іграшки

Цікаві моменти огляду рекомендацій Американської академії педіатрії (ААП) 2017 року з інфекційного контролю в амбулаторній мережі.

Яким чином профільні спілки та організації країн турбуються про інфекційну безпеку своїх пацієнтів? Все вірно – видаючи свої настанови та рекомендації з інфекційного контролю для різних відділень. 

Таким зокрема став документ від ААП для амбулаторної мережі в педіатрії – оскільки, на жаль, значна частин інфекцій набуваються при наданні медичної допомоги. 

Тому дотримання заходів з інфекційного контролю – головною мірою гігієни рук – є однією з пріоритетних цілей в запобіганні таких нозоологій. 
 

Останній подібні рекомендації були видані у 2007 році. В оновленнях 2017 року звертають на себе увагу фоміти (зокрема іграшки), як можливе джерело перехресного інфікування пацієнтів; рекомендації щодо щеплення медичних працівників; появи інформації, щодо поводження з пацієнтами з кістозним фіброзом та інші.

Нагадаємо, що фоміти – це предмети рідини, що оточуються пацієнта та можуть містити патогенні мікроорганізми та сприяти їх розповсюдженню.     

 

Основні моменти настанови:

 • Критична важливість 5-ти компонентної гігієни рук
 1. перед дотиком до пацієнта;
 2. перед асептичною процедурою;
 3. після можливого контакту з біологічними рідинами;
 4. після контакту з пацієнтом;
 5. в разі доторкання до оточуючих речей пацієнта
 • Переваги використання алкоголь-вмісних засобів для обробки рук
 • Відсутності необхідності використання руквичок для рутинних процедур, зокрема вакцинації
 • Належних дій для підтримання респіраторної гігієни 
 • Наголошенні, на більшій специфічності інтерферон-γ тесту над шкірною пробою (особливо для осіб, що попередньо отримували БЦЖ)
 • Хоч заходи поводження (прибирання та обробка) з іграшками (іншими фомітами) - не є такими критичнами в заходах інфекційного контролю, як гігієна рук чи заходи попередження повітряних та аерозольних інфекцій, проте на них також варто звертати увагу (зокрема, користуватись власними іграшками при відвідуванні лікарні чи використовуати у відділеннях такі іграшки, які можна було б легко мити-обробляти)

То ж, забезпечуємо інфекційну безпеку всім – від мала до велика! Будь-те здорові.

 

ГО "Інфекційний контроль в Україні" за матеріалами goo.gl/aBCGhN