Нові ліки від грипу

30 вересня 2018 р.
Нові ліки від грипу

Одноразовий прийом нових ліків проти грипу може суттєво знизити захворюваність у підлітків та дорослих.

Про це свідчать результати двох незалежних мультицентральних подвійно-сліпих рандомізованих досліджень: балоксавір марбоксил скорочує тривалість симптомів грипу до однієї доби і в порівнянні з плацебо швидко усуває навантаженість вірусом.

Триваліші дослідження (на III стадії клінічних досліджень) показують більшу противірусну ефективність порівнюючи 5-ти денним курсом прийому озельтамівіру. У опублікованих висновках не виявили жодних серйозних побічних ефектів. 

Дослідження проводились в Японії та США (спочатку на безпечність та ефективність у 389 добровольців; згодом – під час сезону грипу в 1064 пацієнтів).

В червні центр контролю лікарських засобів в США - FDA – пепередньо одобрили звіт по лікарському засобу в червні 2018 року. Це означає, що остаточне рішення буде прийнято не пізніше 24 грудня цього року.

Ліки також тестувались на безпечність та ефективність, щодо більш ускладненого перебігу грипу протягом минулого сезону грипу – результати досліджень ще не були представлені (в разі зацікавленості - відвідайте сайт клінічних досліджень Національного інституту здоров’я США - NCT02949011).

 

ГО "Інфекційний контроль в Україні" рекомендує вакцинацію, як єдиний спосіб профілактики захворювання, а в разі його виникнення - полегшеного перебігу. 

Будьте здорові!

 

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"за метеріалами The New England Journal of Medicine 2018; 379:913-923.