Громадські туалети - друг чи ворог?

22 березня 2019 р.
Громадські туалети - друг чи ворог?

Громадські туалети - друг чи ворог? 

Нещодавнє дослідження, опубліковане в Американському журналі інфекційного контролю (AJIC), показало, що засоби для сушіння рук у громадських туалетах можуть служити резервуарами стійких до ліків бактерій.

Дослідження показало, що туалетні кімнати є ідеальним місцем для виживання мікроорганізмів, враховуючи їх тепле і вологе середовище протягом тижнів або місяців.

Дослідження проводилося в період з квітня по серпень 2017 року для вивчення загального рівня чистоти та бактеріального забруднення 55 громадських туалетів у Гонконзі.

П'ятдесят два види бактерій були ідентифіковані з 55 досліджених санвузлів. Значна кількість бактерій була присутня на стийках паперових рушників, сушарках для рук і дверних ручках.

Автори обсерваційного дослідження висловили занепокоєння з приводу планування та дизайну і підкреслили важливість частого очищення та утримання громадських умивальників з метою сприяння безпечній практиці гігієни рук для громадськості через потенційні місця для передачі хвороботворних бактерій.

Понад 85 відсотків умивальників не містили інформації для ручного миття / нагадування для миття рук.

Крім того, майже 20 відсотків таких мусорних баків розташовувалися безпосередньо під сушильниками для рук з теплим повітрям і, отже, ризикували розгоном сміття під час роботи сушарок для рук.

Посилання на дослідження: https://aricjournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13756-019-0500-z

Андрій Александрін для ГО "Інфекційний контроль в Україні"