Громадяни Норвегії безкоштовно отримають препарат для профілактики ВІЛ

08 листопада 2016 р.
Громадяни Норвегії безкоштовно отримають препарат для профілактики ВІЛ

Норвегія стала першою країною в світі, де почали безкоштовно видавати препарат Трувада - ліки для профілактики ВІЛ-інфекції. Про це повідомляє Business Insider.

За словами міністра охорони здоров'я країни Бента Хейе, препаратом для доконтактної профілактики (PrEP) ВІЛ-інфекції, безкоштовно будуть забезпечені особи з груп ризику - гомосексуали, бісексуали і транссексуали.

PrEP - метод профілактики, згідно з яким ВІЛ-негативний чоловік регулярно приймає антиретровірусні (АРВ) препарати, щоб знизити ризик можливого інфікування. В якості доконтактної профілактики використовується препарат Трувада виробництва компанії Gilead Sciences.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC), Трувада може знизити ризик інфікування ВІЛ на 92%, проте не захищає від інших хвороб, що передаються статевим шляхом. У 2014 році французькі вчені в ході іншого клінічного дослідження цього препарату встановили, що найвища його ефективність спостерігається при прийомі під час статевого контакту. В цілому ж для профілактики ВІЛ-інфекції Труваду рекомендується приймати по одній таблетці щодня.

Подібні програми також працюють у Франції, Південній Африці, США та Канаді. Однак жодна з цих країн не пропонує препарати безкоштовно.
У Франції повна вартість препарату відшкодовується, якщо він був виписаний лікарем. У США витрати на PrEP, вартість якого може досягати $ 24 тисячі на рік, покриваються не в повному обсязі.

Раніше Громадська організація «Інфекційний контроль в Україні» інформувала про представлення на CROI 2015 в Сіетлі результатів досліджень, які підтверджують ефективність до контактної профілактики ВІЛ-інфекції.