Голос ТБ спільноти

10 жовтня 2018 р.
Голос ТБ спільноти

ГО "Інфекційний контроль в Україні" виступили співорганізаторами Першої Національної конференції "Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні" разом з Центр громадського здоров'я МОЗ України, PATH, БО "100% ЖИТТЯ", Альянс громадського здоров'я.

Особливу увагу було приділено таким питанням як: забезпечення сталості послуг у сфері протидії туберкульозу, посилення ролі первинної ланки медичної допомоги у боротьбі з епідемією, впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування туберкульозу, питанням інфекційного контролю та іншим.

 

Усі ці питання розгладались впродовж 7 тематичних сесій:

- Реформа протитуберкульозної служби

- Кращі практики у сфері протидії ТБ

- Впровадження пацієнт-орієнтованих моделей

Інфекційний контроль

- Презентація проекту TB-REP

- Перші результати застосування бедаквіліну в Україні

- Розвиток ТБ спільноти в Україні

 

Сесія Інфекційний контроль була представлена двома доповіддями з боку ГО "Інфекційний контроль в Україні":

1. Євгеній Гречуха  - "Туберкульоз за гратами".

В своїй доповіді експерт підняв питання про стан інфекційного контролю (чи його відсутність) в ЗОЗ пенітенціарної системи демонструючи результати 7 премоніторингових візитів. Дана активність стала можливою завдяки підтримці БО "100% ЖИТТЯ".

Коротко були розгялнути наявні проблеми (по кожному компоненту ІК - від організаційного до індивідуального захисту) та озвучено тезис, що полягає в потребі тренінгів не лише для робітників, але й для пацієнтів. 

2. Андрій Александрін - "Туберкульоз у вільному полі".

В доповіді експерт продемонстрував акценти останнього звіту від ВООЗ по ТБ (за 2018 рік) - зокрема питанням профілактики. Окрім цього, було висловлено занепокоїння про терапію пацієнтів новими протитуберкульозними препаратами в існуючих умовах. Акцент також зроблено на роботу з громадськістю та Голос, що має лунати від ТБ спільноти.

 

Подібний захід, щодо протидії ТБ став першим в Україні за залучення спільнот на Національному рівні.

ГО "Інфекційний контроль в Україні" сподівається, що питання ІК нарешті буде в пріоритеті не тільки на папері та його важливість буде лунати не лише від експертів, але й від наших пацієнтів.   

 

"ЛІКУВАННЯ БЕЗ ІНФІКУВАННЯ"

ГО "Інфекційний контроль в Україні"