END TB: пошук нових рішень перед обличчям нових викликів

31 березня 2017 р.
END TB: пошук нових рішень перед обличчям нових викликів

Фахівці громадської організації "Інфекційний контроль в Україні" взяли участь у семінарі "END TB: пошук нових рішень перед обличчям нових викликів", який відбувся 28-29 березня 2017 року за ініціативи Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

На семінарі обговорювали реформування протитуберкульозної служби в контексті загальної реформи системи охорони здоров’я. І досить приємно було почути від чотирьох спікерів приємні відгуки про роботу експертів нашої організації, які допомагали змінювати підходи до впровадження інфекційного контролю в протитуберкульозних закладах.

Накопичений нами досвід дозволяє стверджувати, що широко поширена сьогодні тривала та часто необґрунтована госпіталізація, яка разом з поганим станом впровадження компонентів інфекційного контролю, сприяє передачі туберкульозу і мультирезистентного туберкульозу серед пацієнтів і медперсоналу в умовах стаціонарів. Водночас, для нашої країни туберкульоз як внутрішньо-лікарняна інфекція продовжує залишатися недостатньо вивченою хворобою.

Громадська організація «Інфекційний контроль в Україні» підтримує державне рішення визнання пріоритетом моделі надання допомоги, орієнтованої на пацієнта, на основі амбулаторних послуг шляхом перегляду критеріїв госпіталізації та запровадження механізмів стимулювання медичних працівників первинної медико-санітарної допомоги, що надають допомогу хворим з туберкульозом.

Також на семінарі Голова громадської організації «Інфекційний контроль в Україні» Віктор Ляшко представив презентацію з цифрами, які спонукають більш серйозно дивитись на проблему зростання стійкості до протимікробних засобів. Цифри взяті з оприлюдненого в травні 2016 року звіту О’Нілла "Review on Antimicrobial Resistance".