5 років. Єднаємось заради створення інфекційної безпеки!

29 травня 2019 р.
5 років. Єднаємось заради створення інфекційної безпеки!

5 років. Єднаємось заради створення інфекційної безпеки!

Сьогодні, 29 травня 2019 року – перший ювілей громадської організації «Інфекційний контроль в Україні». В самій назві закладена місія щодо створення медичних послуг безпечними, бо інфекційний контроль (ІК) в закладах охорони здоров'я є одним з головних пріоритетів в усьому світі. Кожен медичний працівник, пацієнт, відвідувач лікувального закладу навчається заходам ІК. Що це таке, як запобігти інфекціям, що робити, а головне, як керувати ними.

Програми з інфекційного контролю дуже важливі, тому що кожного дня здоров'я людини знаходиться в ваших, чистих руках. Якщо ви навчаєтеся заходам інфекційного контролю, ви повинні впроваджувати все в практику, бо мікроорганізми можуть поширюватися як вогонь, від одного пацієнта до іншого. Метою запровадження ІК є забезпечення інфекційної безпеки працівників, пацієнтів та сімей від інфекцій шляхом надання керівних принципів для їх розслідування, контролю та профілактики.

Експерти ГО «Інфекційний контроль в Україні» 5 років надавали різноманітні послуги з метою мінімізації ризику інфікування для працівників, пацієнтів, сімей та громади в цілому, але:

в Україні, внаслідок неефективної системи реєстрації та попередження внутрішньолікарняних інфекцій, вакууму нормативно-правової документації, яка відповідає сучасним стандартам, відсутністю необхідного обладнання в лікарнях є великий ризик інфікуватись при наданні медичної допомоги. 

Наказ МОЗ України № 1422 від 29.12.2016 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2017 року за №530/30398 створює можливість для впровадження міжнародних настанов при ведені медичної діяльності. 

Тому, ГО «Інфекційний контроль в Україні» оголошує про створення КОАЛІЦІЇ ІНФЕКЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ.

Коаліція інфекційної безпеки ставить за мету адвокацію питань інфекційної безпеки перед управлянцями, що забов'язані навести лад та створити умови щодо забезпечення дієвого інфекційного контролю при наданні медичних послуг.

Задачі Коаліції інфекційної безпеки:

1. Формування комплексного пакету нормативних документів та настанов для забезпечення ефективних заходів інфекційного контролю в лікарнях та поширення їх;

2. Навчання медичного персоналу з питань інфекційного контролю (формування онлайн семінарів та тренінгів з ІК);

3. Формування обов’язкових заходів з впровадження інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я різних форм власності;

4. Налагодження зв’язку з державними інституціями, які відповідають за координацію впровадження ІК на національному та регіональному рівнях;

5. Консультативна допомога закладам охорони здоров’я різних форм власності.

6. Юридична підтримка медичному персоналу, пацієнтам з питань інфекційної безпеки при наданні медичної допомоги.

7. Створення професійної Асоціації з інфекційної безпеки.

 

Ми закликаємо доєднатись до формування Коаліції:

1. державні та приватні заклади охорони здоров’я;

2. науково-дослідні інституції;

3. навчальні заклади;

4. професійні спілки та асоціації;

5. неурядові та міжнародні організації;

6. кафедри до, та післядипломної освіти; 

7. комерційні структури, які зацікавлені в створенні відкритого ринку відповідно доказових засад;

8. фізичних осіб, які прагнуть отримати якісні знання та впроваджувати їх в практику;

9. представників ЗМІ.

 

12 червня 2019 року, м. Київ планується проведення круглого столу щодо підписання меморандуму та визначення подальших дій з основними учасниками Коаліції інфекційної безпеки.

 

Он-лайн реєстрація організацій тут

Онлайн реєстрація фізичних осіб тут

 

Додаткові консультації: Андрій Александрін, +380 (67) 389 38 39, aanegic@gmail.com

 

Разом зробимо Україну безпечною!

ГО "Інфекційний контроль в Україні"