$22 млн. спрямували на розробку універсальної вакцини від грипу

21 червня 2017 р.
$22 млн. спрямували на розробку універсальної вакцини від грипу

Європейський інвестиційний банк - офіційний банк ЄС, одне і завдань якого сприяти розвитку інновацій, - надав ізраїльській BiondVax довгостроковий кредит у розмірі $22 млн. на розробку універсальної вакцини від грипу.

Компанія планує витрати ці кошти на пізню (ІІІ) фазу клінічних досліджень вакцини та створення виробничої лінії. Цікаво, що ця компанія займається виключно універсальною вакциною від грипу. Це її єдиний продукт.

Кошти були виділені в рамках проекту InnovFin - EU finance for Innovators ("Фінансування ЄС для інновацій"), який спрямований на підтримку наукових досліджень. Ресурси будуть виділятися поетапно впродовж трьох років. Кожний наступний етап фінансування розпочинатиметься після досягнення узгоджених показників. Додатково, у березні 2017 року BiondVax отримала фінансування від ізраїльського уряду, якого повинно вистачити на покриття 20% витрат будівництва виробничої лінії.

BiondVax планує завершити розробку та вивести на ринок універсальну вакцину від грипу, яка зможе захистити від усіх штамів вірусу типу А, який постійно змінює свою генетичну структуру. Через це, Всесвітня організація охорони здоров’я щорічно робить прогнозування, вираховуючи, циркуляція яких саме штамів грипу буде найбільшою. Згідно з цим прогнозом фармацевтичні компанії виробляють вакцини від грипу. Препарати розробляються на основі антигену (як правило, молекул капсидної оболонки вірусу), який і визиває імунну відповідь.

BiondVax, на відміну від інших, розробляє вакцину на основі частин антигенів, які "впізнають" клітини імунної системи (епітопи). Всього до вакцини, яка має робочу назву М-001, входять дев’ять найбільш поширених епітопів. Зі слів представника компанії, універсальна вакцина здатна захищати як від щорічного, сезонного, грипу, так і у випадку виникнення пандемій.

Попередні дослідження, проведені компанією, показали, що вакцина безпечна і має ряд переваг над стандартними сезонними вакцинами.

В компанії мають надію, що встигнуть першими зареєструвати універсальну вакцину від грипу, перегравши таких потужних гравців як Johnson&Johnson, Sanofi Pasteur і стартап FluGen, який отримав тільки $13,4 млн інвестицій.