Вакцинація від грипу: "...не благодаря, а вопреки"

Хочете дізнатися чому в нашій країні так неохоче вакцинуються від грипу?

Фото з сайту Укрінформ
Тоді ласкаво просимо на сайт Укрінформ, журналісти якого описали процедуру проведення щеплення в студентській поліклініці міста Києва. Ми в двох словах перекажемо написане, щоб трішки розтавити акценти. 


І так, ви напевно чули, що сезон підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ вже розпочався. Про що це свідчить? По-перше, про те, що кількість носіїв вірусів поступово збільшується. І, як наслідок, збільшується їх концентрація в поліклінічних закладах та біля аптек. 


А ми ж здорові та йдемо вакцинуватися. 


І що ж запропонує нам студентська поліклініка щоб зменшити ризик контакту з уже захворілим, який прийшов на консультацію? 


По-перше: вона направить нас у загальну чергу до терапевта! Де нам виміряють артеріальний тиск (!), запитають про ВІЛ (!!) і про переливання крові (!!!) та ознайомлять з інформацією про можливі ускладнення від вакцини (№1, на бланку поліклініки).  Після цього розкажуть як себе вести після маніпуляції (вже кортить послухати ці рекомендації) та нададуть інструкцію з упаковки вакцини, аби ми ознайомилися з побічними діями (№2).


Далі отримуємо рецепт і нас направляють в аптеку для оплати! В аптеку! Ну що ж, пішли гуляти великими, напевно не пустуватими коридорами.


Куди далі? Вау, так до "кабінету інфекційних захворювань". Там отримуємо вакцину і заповняємо ще один документ (№3)!
Після цього з вакциною в маніпуляційну, а там вже вколють!


Вважаєте черги будуть біля цих двох кабінетів?

Думаєте це все? На жаль, ні. Ще треба півгодини проконтактувати з іншими відвідувачами поліклініки, щоб у вас провели повторне вимірювання температури! Лише після цього відпускають. 


Фух. Здавалося б вакциновані. Але ж читаємо останній абзац статті, і вау! Так нам же вкололи вакцину з минулорічними штамами! Феєрично!

P.S.: якщо після відвідування таких закладів Ви захворієте на грип або ГРВІ, то зі 100% впевненістю ми можемо припустити, що це спишуть на післявакцинальні ускладнення.
Share on Google Plus

About ГО ІКУ

Громадська організація "Інфекційний контроль в Україні". "Будь лідером і постійно вдосконалюйся" - етап нашого розвитку сьогодні!

0 коментарі:

Дописати коментар