Як здоров’я ув’язнених впливає на здоров’я всіх українців

Шановні журналісти, запрошуємо вас на прес-конференцію на тему доступу українських в’язнів до лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатиту та впливу стану здоров’я ув’язнених на здоров’я всіх українців.


Прес-конференція пройде в рамках міжнародного круглого столу «Здоров’я ув’язнених: науковий підхід заради безпеки суспільства» (28-29 липня).

Прес-конференція відбудеться 28 липня о 16.00 в готелі «Опера»  (вул. Богдана Хмельницького, 53).

Учасники прес-конференції:
· д-р Сергій Дворяк, провідний експерт, Почесний Голова Правління Українського інституту політики громадського здоров'я

· проф. Мішель Казачкін, Спеціальний посол Генерального секретаря ООН з ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії

· Дмитро Шерембей, Голова координаційної ради БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»


Також журналісти можуть відвідати Круглий стіл. Програма заходу:Контакти для ЗМІ:

Наталя Красненкова, 067 465 54 26 krasnenkova@prhouse.com.ua

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua


ТРОХИ СТАТИСТИКИ:

В’язні в українських тюрмах (а їх, станом на початок 2016 року, було близько 60 тисяч) мають обмежений доступ до лікування. Особливо це стосується таких соціально-небезпечних хвороб як ВІЛ, туберкульоз та гепатит. Згідно з дослідженнями, 60% ув’язнених мають гепатит С, 20% - ВІЛ, а 75% нових випадків захворювання на туберкульоз виникають саме в місцях позбавлення волі. Основним способом передачі вірусу імунодефіциту та гепатиту С в тюрмах є саме ін’єкційні наркотики. Більше половини в’язнів вживають наркотики таким способом і представляють найвищий ризик для поширення інфекції (данні з медичного журналу The Lancet: «Буревій не вщух: ув’язнення і оточення з високим ризиком підтримує передачу ВІЛ, вірусу гепатиту С і збудника туберкульозу в Східній Європі і Центральній Азії». 14.07. 2016).


Ув’язненим не доступні в повній мірі якісна діагностика, отримання медичної допомоги та лікування (наприклад, терапія агоністами опіоїдів – замісна терапія), програми обміну голок та шприців тощо. Окрім того, згідно з прогнозами фахівців (також у The Lancet), зростання ризику ін’єкційного зараження ВІЛ під час ув’язнення можуть спровокувати 55% нових випадків захворювання серед споживачів наркотиків протягом наступних 15 років. А щороку з місць позбавлення волі звільняються понад 30 тисяч осіб, які відіграють важливу роль у поширенні епідемій ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту у суспільстві.

 
Share on Google Plus

About ГО ІКУ

Громадська організація "Інфекційний контроль в Україні". "Будь лідером і постійно вдосконалюйся" - етап нашого розвитку сьогодні!

0 коментарі:

Дописати коментар