В Європі зафіксовано спалах кору

У січні та лютому 2017 року в 14 країнах Європи зареєстровано 1 500 випадків кору. Всі хворі не були вакциновані від кору.Такі дані на початку тижня імунізації представив Європейський центр з контролю і профілактики хвороб (ECDC).
 

Зі слів представників ECDC, спалахи кору викликані "пробілами в імунізації", реєструвались в Європі і в 2016 році. Хвороба торкнулися не тільки дітей, а й молоді старше 20 років (на їх частку припало близько третини всіх випадків захворювання), що викликало особливе занепокоєння в ECDC

"Люди помирають від хвороби, якій легко запобігти. Це неприпустимо. Адже, вакцина проти кору коштує дешево і доступна пацієнтам.", - пояснили в Європейському центрі з контролю і профілактики хвороб.

При цьому в 10 країнах (Австрія, Бельгія, Хорватія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Румунія, Іспанія і Швеція) число випадків кору за січень-лютий 2017 року було в два рази більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Всього за останні 12 місяців в Європі було зафіксовано 5 881 випадків кору; 46% з них - в Румунії, 24% - в Італії, 9% - у Великобританії.

За даними ВООЗ, у 2015 році від кору померло 134 тисячі чоловік. Смертність від кору за останні 15 років знизилася на 79%, однак, незважаючи на це, 400 дітей щодня вмирають від цього захворювання.

Кір - одна з найбільш заразних хвороб, вона передається повітряно-крапельним шляхом. Основні симптоми  - лихоманка, висип по всьому тілу, закладеність носа і почервоніння очей. Хвороба може призвести до серйозних ускладнень, включаючи сліпоту, енцефаліт, важку діарею, вушні інфекції і пневмонію.


Не ризикуйте. Зробіть щеплення!

Share on Google Plus

About ГО ІКУ

Громадська організація "Інфекційний контроль в Україні". "Будь лідером і постійно вдосконалюйся" - етап нашого розвитку сьогодні!

1 коментарі:


  1. Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations? www.gmail.com login

    ВідповістиВидалити